
6,78ίντσες
AMOLED
1080p FHD+

108MP
720p Βίντεο
1/1,67″

5000mAh
45W Φόρτιση
Χωρίς Ασύρματη

3,1GHz
Οκταπύρηνος
Dimensity 8200-U

8/12GB
LPDDR5X
3200 MHz

256GB
UFS 3.1
Με microSD
5G NR
Κινητό Δίκτυο
144 Hz
Ρυθμός ανανέωσης
1300 nits
Φωτεινότητα
93.2 %
Οθόνης-σώµατος
Πλεονεκτήματα
- Κορυφαία gaming απόδοση
- Οθόνη χωρίς πλαίσιο 144Hz
- Προσαρμόσιμος φωτισμός LED
- Προηγμένο σύστημα ψύξης
Μειονεκτήματα
- Καμία υποδοχή ακουστικών
- Καμία προστασία Gorilla Glass
Τεχνικά Χαρακτηριστικά
| Λειτουργικό Σύστημα | Android 14 | XOS 14 |
|---|---|
| Επεξεργαστής | Mediatek Dimensity 8200 Ultimate |
| CPU | Οκταπύρηνος (Διαδικασία 4nm) 1 x 3,1GHz (Cortex-A78) 3 x 3,0GHz (Cortex-A78) 4 x 2,0GHz (Cortex-A55) |
| GPU | Mali-G610 MP6 | 950 MHz | 384 Shaders |
| Διαστάσεις | 164,3mm x 75,4mm x 8,2mm |
|---|---|
| βάρος | 194g |
| Χρώματα | Πορτοκαλί | Μπλε | Ασημί |
| SIM | Διπλή SIM (Nano SIM) |
| Τύπος | Bezel-less AMOLED | 144Hz | 2304Hz PWM |
|---|---|
| Μέγεθος | 6,78 ίντσες (93,2% Αναλογία οθόνης προς σώμα) |
| Ανάλυση | 1080 x 2436 pixels 388ppi (20:9 Αναλογία διαστάσεων) |
| Φωτεινότητα | 1300nits (Μέγιστη) |
| Πίσω | 108MP Κύρια ƒ/1.8, 1/1.67″, OIS 2MP Μακρο ƒ/2.4 2MP Βάθος |
|---|---|
| Μπροστινή | 32MP Selfie, ƒ/2,2 |
| Φλας | Φλας LED |
| Βίντεο | 4K (2160p) @30/60fps | 1080p @30/60fps Slow-Mo 1080p@120/240fps |
| Μνήμη RAM | 8/12 GB | LPDDR5X | 3200 MHz |
|---|---|
| Αποθήκευση | 256 GB | UFS 3.1 |
| Υποδοχή κάρτας | Ειδική υποδοχή κάρτας |
| Τύπος | Li-Po (Χωρίς Ασύρματη) |
|---|---|
| Χωρητικότητα | 5000mAh |
| Φόρτιση | Γρήγορη φόρτιση 45W |
| Ηχείο | Ναι | Stereo Speakers |
|---|---|
| Υποδοχή ακουστικών | Όχι |
| Δίκτυο | 2G (GSM), 3G (UMTS), 4G (LTE), 5G (NR) |
|---|---|
| Wi-Fi | Wi-Fi 6 (802.11 a/b/g/n/ac/ax) |
| Bluetooth | Bluetooth 5.3 |
| GPS | GPS | GLONASS | GALILEO | BEIDOU |
| USB | USB 2.0 Τύπος-C, USB OTG |
| NFC | Ναι |
| Υπέρυθρες | Ναι |
Βαθμολογία
Βαθμολογία
ΣΥΝΟΛΙΚΉ ΑΠΌΔΟΣΗ
Οθόνη
Κάμερα
Απόδοση
Μπαταρία
Benchmarks
AnTuTu Benchmark
938232
65
GeekBench Single-Core
1236
67
GeekBench Multi-Core
3782
69
PCMark for Android Work 3.0
15903
79








Leave a Review