
6,7ίντσες
AMOLED
1080p FHD+

50MP
4K Βίντεο
1/1,56″ Φακός

5000mAh
45W Φόρτιση
Όχι Ασύρματη

2,8GHz
Οκταπύρηνος
7200 Pro

8/12GB
LPDDR4X
2133 MHz

128/256GB
UFS 2.2
Χωρίς microSD
5G NR
Κινητό Δίκτυο
120 Hz
Ρυθμός ανανέωσης
1300 nits
Φωτεινότητα
89.9 %
Οθόνης-σώµατος
Nothing Phone (2a)
8/128GB | Black | Milk
Nothing Phone (2a)
8/128GB | 12/256GB
Τεχνικά Χαρακτηριστικά
| Λειτουργικό Σύστημα | Android 14 | Nothing OS 3.0 |
|---|---|
| Επεξεργαστής | Mediatek Dimensity 7200 Pro |
| CPU | Οκταπύρηνος (Διαδικασία 4nm) 2 x 2,8GHz (Cortex-A715) 6 x 2,0GHz (Cortex-A510) |
| GPU | Mali-G610 MP4 | 1130 MHz | 256 Shaders |
| Διαστάσεις | 161,74mm x 76,32mm x 8,55mm |
|---|---|
| βάρος | 190g |
| Χρώματα | Μαύρο | Λευκό | Milk | Μπλε |
| SIM | Διπλή SIM (Nano SIM) |
| Τύπος | AMOLED | HDR10+ | 120Hz | 2160Hz PWM |
|---|---|
| Μέγεθος | 6,7 ίντσες (89,9% Αναλογία οθόνης προς σώμα) |
| Ανάλυση | 2412 x 1080 Πίξελ 394ppi (20:9 Αναλογία διαστάσεων) |
| Φωτεινότητα | 700nits (τυπική), 1100nits (HBM), 1300nits (μέγιστη) |
| Προστασία | Corning Gorilla Glass 5 |
| Πίσω | 50MP Κύρια ƒ/1.88, 1/1.56″, OIS 50MP UltraWide ƒ/2.2, 1/2.76″, 114° |
|---|---|
| Μπροστινή | 32MP Selfie, ƒ/2,2, 1/2.74″ |
| Φλας | Φλας LED |
| Βίντεο | 4K (2160p) @30fps, 1080p @60fps Slow-Mo 1080p @120fps |
| Μνήμη RAM | 8/12 GB | LPDDR4X | 2133 MHz |
|---|---|
| Αποθήκευση | 128/256 GB | UFS 2.2 |
| Υποδοχή κάρτας | Χωρίς υποδοχή κάρτας |
| Τύπος | Li-Po (Μη αφαιρούμενη) |
|---|---|
| Χωρητικότητα | 5000mAh |
| Φόρτιση | Γρήγορη φόρτιση 45W |
| Ηχείο | Ναι | Stereo Speakers |
|---|---|
| Υποδοχή ακουστικών | Όχι |
| Δίκτυο | 2G (GSM), 3G (UMTS), 4G (LTE), 5G (NR) |
|---|---|
| Wi-Fi | Wi-Fi 6 (802.11 a/b/g/n/ac/ax) |
| Bluetooth | Bluetooth 5.3 |
| GPS | GPS | GLONASS | GALILEO | BEIDOU | QZSS |
| USB | USB 2.0 Τύπος-C, USB OTG |
| NFC | Ναι |
| Υπέρυθρες | Όχι |
Βαθμολογία
Βαθμολογία
ΣΥΝΟΛΙΚΉ ΑΠΌΔΟΣΗ
Οθόνη
Κάμερα
Απόδοση
Μπαταρία
Benchmarks
AnTuTu Benchmark
711394
61
GeekBench Single-Core
1156
66
GeekBench Multi-Core
2603
63









Leave a Review