
6,7ίντσες
AMOLED
1440p QHD+

48MP
8K Βίντεο
1/1,43″ Φακός

4500mAh
65W Φόρτιση
50W Ασύρματη

2,84GHz
Οκταπύρηνος
Snapdragon 888

8/12GB
LPDDR5
2750 MHz

128/256GB
UFS 3.1
Χωρίς microSD
5G NR
Κινητό Δίκτυο
120 Hz
Ρυθμός ανανέωσης
1300 nits
Φωτεινότητα
93.2 %
Οθόνης-σώµατος
Τεχνικά Χαρακτηριστικά
| Λειτουργικό Σύστημα | Android 11 | OxygenOS |
|---|---|
| Επεξεργαστής | Qualcomm Snapdragon 888 (SM8350) |
| CPU | Οκταπύρηνος (Διαδικασία 5nm) 1 x 2,84GHz (Cortex-X1) 3 x 2,42GHz (Cortex-A78) 4 x 1,80GHz (Cortex-A55) |
| GPU | Adreno 660 | 840 MHz | 768 Shaders |
| Διαστάσεις | 163,2mm x 73,6mm x 8,7mm |
|---|---|
| βάρος | 197g |
| Χρώματα | Μαύρο | Ασημί | Πράσινο |
| SIM | Διπλή SIM (Nano SIM) |
| Τύπος | LTPO AMOLED | HDR10+ | 120Hz |
|---|---|
| Μέγεθος | 6,7 ίντσες (93,2% Αναλογία οθόνης προς σώμα) |
| Ανάλυση | 3216 x 1440 Πίξελ 525ppi (20:9 Αναλογία διαστάσεων) |
| Φωτεινότητα | 1300nits (μέγιστη) |
| Προστασία | Corning Gorilla Glass 5 |
| Πίσω | 48MP Κύρια ƒ/1.8, 1/1.43″, OIS 8MP Τηλεφακός ƒ/2.4, OIS, 3.3x Optical Zoom 50MP UltraWide ƒ/2.2, 1/1.56″ 2MP Monochrome |
|---|---|
| Μπροστινή | 16MP Selfie, ƒ/2,4 Sony IMX471, 1/3.06″, EIS |
| Φλας | Διπλό Φλας LED |
| Βίντεο | 8K @30fps, 4K @30/60/120fps, 1080p @30/60fps Slow-Mo 1080p @240fps, 720p @480fps |
| Μνήμη RAM | 8/12 GB | LPDDR5 | 2750 MHz |
|---|---|
| Αποθήκευση | 128/256 GB | UFS 3.1 |
| Υποδοχή κάρτας | Χωρίς υποδοχή κάρτας |
| Τύπος | Li-Po (Μη αφαιρούμενη) |
|---|---|
| Χωρητικότητα | 4500mAh |
| Φόρτιση | Γρήγορη φόρτιση 65W Ασύρματη φόρτιση 50W |
| Ηχείο | Ναι | Stereo Speakers | Dolby Atmos |
|---|---|
| Υποδοχή ακουστικών | Όχι |
| Δίκτυο | 2G (GSM), 3G (UMTS), 4G (LTE), 5G (NR) |
|---|---|
| Wi-Fi | Wi-Fi 6 (802.11 a/b/g/n/ac/ax) |
| Bluetooth | Bluetooth 5.2 |
| GPS | GPS | GLONASS | BEIDOU | GALILEO |
| USB | USB 3.1 Τύπος-C, USB OTG |
| NFC | Ναι |
| Υπέρυθρες | Όχι |
Βαθμολογία
Βαθμολογία
ΣΥΝΟΛΙΚΉ ΑΠΌΔΟΣΗ
Οθόνη
Κάμερα
Απόδοση
Μπαταρία
Benchmarks
AnTuTu Benchmark
924111
65
GeekBench Single-Core
1458
70
GeekBench Multi-Core
3710
69
3DMark WildLife Performance
5707
61
PCMark for Android Work 3.0
11375
71








Leave a Review