
6,7ίντσες
720p HD+
PLS LCD

50MP
1080p Βίντεο
Αισθητήρας 1/2,76″

5000mAh
25W Φόρτιση
Χωρίς Ασύρματη

2,0GHz
Οκταπύρηνος CPU
Helio G85

4/6GB
LPDDR4X
1800 MHz

64/128GB
Αποθήκευση eMMC 5.1
Ειδική υποδοχή κάρτας
Πλεονεκτήματα
- pros1el
- pros2el
- pros3el
- pros4el
Μειονεκτήματα
- cons1el
- cons2el
- cons3el
Τεχνικά Χαρακτηριστικά
Σύστημα | |
|---|---|
| Λειτουργικό Σύστημα | Android 14 | One UI 6.1 |
| Τσιπάκι | Mediatek Helio G85 |
| Επεξεργαστής | Οκταπύρηνος (Διαδικασία 12nm) 2 x 2,0GHz (Cortex-A75) 6 x 1,8GHz (Cortex-A55) |
| Γραφικών | Mali-G52 MC2 | 1000 MHz | 48 Shaders |
Σχεδιασμός | |
|---|---|
| Διαστάσεις | 167,3mm x 77,3mm x 8mm |
| βάρος | 189g |
| Χρώματα | Μπλε, Χρυσό, Λευκό |
| SIM | Διπλή SIM (Nano SIM) |
Οθόνη | |
|---|---|
| Τύπος | PLS LCD | 16M Colors |
| Μέγεθος | 6,7 ίντσες (85,6% Αναλογία οθόνης προς σώμα) |
| Ανάλυση | 720 x 1600 pixels 262ppi (20:9 Αναλογία διαστάσεων) |
| Φωτεινότητα | 450nits (Τυπική) |
Κάμερα | |
|---|---|
| Πίσω | 50MP Κύρια ƒ/1.8, 1/2.76″ 2MP Βάθος ƒ/2.4 |
| Μπροστινή | 8MP Selfie, ƒ/1,8, 1/4.0″ |
| Φλας | Φλας LED |
| Βίντεο | 1080p@30/60fps |
Μνήμη | |
|---|---|
| Μνήμη RAM | 4/6 GB | LPDDR4X | 1800 MHz | 1.67625 GB/sec |
| Αποθήκευση | 64/128 GB | eMMC 5.1 |
| Υποδοχή κάρτας | Ειδική υποδοχή κάρτας |
Ήχος | |
|---|---|
| Ηχείο | Ναι |
| Υποδοχή ακουστικών | Ναι |
Δίκτυο/Συνδεσιμότητα | |
|---|---|
| Δίκτυο | 2G (GSM), 3G (UMTS), 4G (LTE) |
| Wi-Fi | Wi-Fi 5 (802.11 a/b/g/n/ac), Wi-Fi Direct, Hotspot |
| Bluetooth | Bluetooth 5.3 |
| GPS | GPS | GLONASS| GALILEO | BEIDOU |
| USB | USB 2.0 Τύπος-C, USB OTG |
| NFC | Όχι |
| Υπέρυθρες | Όχι |
Μπαταρία | |
|---|---|
| Τύπος | Li-Po (Χωρίς Ασύρματη) |
| Χωρητικότητα | 5000mAh |
| Φόρτιση | Γρήγορη φόρτιση 25W |
Τιμή
Galaxy A06
Black | Blue | Green
Galaxy A06
4GB | 128GB
Εικόνες
Βαθμολογία
ΒΑΘΜΟΛΟΓΊΑ MOBIXOOM
ΣΥΝΟΛΙΚΉ ΑΠΌΔΟΣΗ
Οθόνη
Κάμερα
Απόδοση
Μπαταρία
Benchmarks
AnTuTu Benchmark
244538
54
GeekBench Single-Core
416
56
GeekBench Multi-Core
1366
57
PCMark for Android Work 3.0
6651
62








Leave a Review