
6.5ίντσες
D-AMOLED 2X
1080p FHD+

200MP
8K Βίντεο
1/1.3″ Sensor

4400mAh
25W Φόρτιση
15W Ασύρματη

4.47GHz
Οκταπύρηνος
Snapdragon 8 Elite

12/16GB
LPDDR5X
4800 MHz

256~1000GB
UFS 4.0
Χωρίς microSD
Galaxy Z Fold 7
256GB | 512GB
Τεχνικά Χαρακτηριστικά
| Διαστάσεις | 158.4mm x 143.2mm x 4.2mm |
|---|---|
| βάρος | 215g |
| Χρώματα | |
| SIM | Διπλή SIM (Nano SIM) | eSIM |
| Τύπος | Dynamic AMOLED 2X, HDR10 |
|---|---|
| Μέγεθος | 6.5 ίντσες (92.6% Αναλογία οθόνης προς σώμα) |
| Ανάλυση | 2520 x 1080 Πίξελ FHD+ (21:9 Αναλογία διαστάσεων) |
| Πυκνότητα | 367ppi |
| Φωτεινότητα | 2600nits (μέγιστη) |
| Προστασία | Corning Gorilla Glass Ceramic 2 |
| Chipset | Qualcomm Snapdragon 8 Elite Gen 4 |
|---|---|
| CPU | Οκταπύρηνος (3nm Διαδικασία) 2 x 4.47GHz (Oryon V2 Phoenix L) 6 x 3.5GHz (Oryon V2 Phoenix M) |
| GPU | Adreno 830 | 1100 MHz | 512 Shaders |
| Μνήμη RAM | 12GB/16GB | LPDDR5X | 4800 MHz |
|---|---|
| Αποθήκευση | 256GB/512GB/1TB | UFS 4.0 |
| Υποδοχή κάρτας | Χωρίς υποδοχή κάρτας |
| Πίσω | 200MP Κύρια ƒ/1.7, OIS 12MP UltraWide ƒ/2.2, 1/2.55", FOV 120˚ 10MP Τηλεφακός ƒ/2.4, 1/3.94", OIS, 3x Optical Zoom |
|---|---|
| Μπροστινή | 10MP Selfie, ƒ/2.2, 1/3.0" |
| Λειτουργίες | HDR, Panorama |
| Φλας | Φλας LED |
| Βίντεο | 8K @30fps, 4K @60fps, 1080p @60/120/240fps |
| Τύπος | Li-Po (Μη αφαιρούμενη) |
|---|---|
| Χωρητικότητα | 4400mAh |
| Φόρτιση | 25W Γρήγορη φόρτιση 15W Ασύρματη |
| Λειτουργικό Σύστημα | Android 16 |
|---|---|
| διεπαφή χρήστη | One UI |
| Ηχείο | Ναι | Stereo Speakers |
|---|---|
| Υποδοχή ακουστικών | Όχι |
| Δίκτυο | 2G (GSM), 3G (UMTS), 4G (LTE), 5G (NR) |
|---|---|
| Wi-Fi | Wi-Fi 7 (802.11 a/b/g/n/ac/ax/be) |
| Bluetooth | Bluetooth 5.4 |
| GPS | GPS, GALILEO, GLONASS, BEIDOU, QZSS |
| USB | USB 3.2 Type-C, OTG |
| NFC | Ναι |
| Υπέρυθρες | Όχι |
Τιμή
Galaxy Z Fold 7
256GB | 512GB
Βαθμολογία
Βαθμολογία
Συνολική Απόδοση
Οθόνη
Κάμερα
Απόδοση
Μπαταρία
Benchmarks
AnTuTu Benchmark
2656257
94
GeekBench Single-Core
3032
94
GeekBench Multi-Core
9588
99
3DMark Wildlife Performance
18306
89
PCMark for Android Work 3.0
17476
86












Leave a Review