
6,78inci
AMOLED
1080p FHD+

108MP
720p Video
Senzor 1/1,67″

5000mAh
45W Încărcare
Fără Wireless

3,1GHz
Octa Core
Dimensity 8200-U

8/12GB
LPDDR5X
3200 MHz

256GB
UFS 3.1
Extensibil
5G NR
Rețea celulară
144 Hz
Rata de refresh
1300 nits
Luminozitate maximă
93.2 %
Raport ecran-corp
Avantaje
- Performanță de gaming de top
- Ecran fără ramă de 144Hz
- Lumini LED personalizabile
- Sistem de răcire avansat
Dezavantaje
- Nu are jack audio de 3.5mm
- Fără protecție Gorilla Glass
Caracteristici si Specificații
| OS | Android 14 | XOS 14 |
|---|---|
| Procesor | Mediatek Dimensity 8200 Ultimate |
| CPU | Octa Core (Proces de 4nm) 1 x 3,1GHz (Cortex-A78) 3 x 3,0GHz (Cortex-A78) 4 x 2,0GHz (Cortex-A55) |
| GPU | Mali-G610 MP6 | 950 MHz | 384 Shaders |
| Dimensiuni | 164,3 mm x 75,4 mm x 8,2 mm |
|---|---|
| Greutate | 194 g |
| Culori | Portocaliu | Albastru | Argintiu |
| SIM | Două SIM (Nano SIM) |
| Tip | Bezel-less AMOLED | 144Hz | 2304Hz PWM |
|---|---|
| Dimensiunea | 6,78 inci (93,2% raport ecran-corp) |
| Rezoluție | 1080 x 2436 pixeli 388ppi (20:9 raport de aspect) |
| Luminozitate | 1300nits (max) |
| Spate | 108MP Principală ƒ/1.8, 1/1.67″, OIS 2MP Macro ƒ/2.4 2MP Adâncime |
|---|---|
| Frontală | 32MP Selfie, ƒ/2,2 |
| Bliț | Bliț LED |
| Video | 4K (2160p) @30/60fps | 1080p @30/60fps Slow-Mo 1080p@120/240fps |
| RAM | 8/12 GB | LPDDR5X | 3200 MHz |
|---|---|
| Stocare | 256 GB | UFS 3.1 |
| Slot microSD | Slot Dedicat |
| Tip | Li-Po (Nedemontabil) |
|---|---|
| Capacitate | 5000mAh |
| Încărcare | Încărcare Rapidă de 45W |
| Difuzor | Da | Stereo Speakers |
|---|---|
| Jack Audio 3,5 mm | Nu |
| Retea | 2G (GSM), 3G (UMTS), 4G (LTE), 5G (NR) |
|---|---|
| Wi-Fi | Wi-Fi 6 (802.11 a/b/g/n/ac/ax) |
| Bluetooth | Bluetooth 5.3 |
| GPS | GPS | GLONASS | GALILEO | BEIDOU |
| USB | USB 2.0 Tip-C, USB OTG |
| NFC | Da |
| Infraroşu | Da |
Scoruri și Evaluări
Scor
PERFORMANȚĂ GENERALĂ
Ecran
Cameră
Performanță
Baterie
Benchmarks
Scor AnTuTu Benchmark
938232
65
GeekBench Single-Core
1236
67
GeekBench Multi-Core
3782
69
PCMark for Android Work 3.0
15903
79








Leave a Review