
6,7inci
AMOLED
1440p QHD+

48MP
8K Video
Senzor 1/1,43″

4500mAh
65W Încărcare
50W Wireless

2,84GHz
Octa Core
Snapdragon 888

8/12GB
LPDDR5
2750 MHz

128/256GB
UFS 3.1
Fără microSD
5G NR
Rețea celulară
120 Hz
Rata de refresh
1300 nits
Luminozitate maximă
93.2 %
Raport ecran-corp
Caracteristici si Specificații
| OS | Android 11 | OxygenOS |
|---|---|
| Procesor | Qualcomm Snapdragon 888 (SM8350) |
| CPU | Octa Core (Proces de 5nm) 1 x 2,84GHz (Cortex-X1) 3 x 2,42GHz (Cortex-A78) 4 x 1,80GHz (Cortex-A55) |
| GPU | Adreno 660 | 840 MHz | 768 Shaders |
| Dimensiuni | 163,2 mm x 73,6 mm x 8,7 mm |
|---|---|
| Greutate | 197 g |
| Culori | Negru | Argintiu | Verde |
| SIM | Dual SIM (Nano SIM) |
| Tip | LTPO AMOLED | HDR10+ | 120Hz |
|---|---|
| Dimensiunea | 6,7 inci (93,2% raport ecran-corp) |
| Rezoluție | 3216 x 1440 pixeli 525ppi (20:9 raport de aspect) |
| Luminozitate | 1300nits (maximă) |
| Protecție | Corning Gorilla Glass 5 |
| Spate | 48MP Principală ƒ/1.8, 1/1.43″, OIS 8MP Telefoto ƒ/2.4, OIS, 3.3x Optical Zoom 50MP UltraWide ƒ/2.2, 1/1.56″ 2MP Monochrome |
|---|---|
| Frontală | 16MP Selfie, ƒ/2,4 Sony IMX471, 1/3.06″, EIS |
| Bliț | Bliț LED Dublu |
| Video | 8K @30fps, 4K @30/60/120fps, 1080p @30/60fps Slow-Mo 1080p @240fps, 720p @480fps |
| RAM | 8/12 GB | LPDDR5 | 2750 MHz |
|---|---|
| Stocare | 128/256 GB | UFS 3.1 |
| Slot microSD | Fără slot microSD |
| Tip | Li-Po (Nedetașabilă) |
|---|---|
| Capacitate | 4500mAh |
| Încărcare | Încărcare Rapidă de 65W Încărcare Wireless de 50W Wireless |
| Difuzor | Da | Stereo Speakers | Dolby Atmos |
|---|---|
| Jack Audio 3,5 mm | Nu |
| Retea | 2G (GSM), 3G (UMTS), 4G (LTE), 5G (NR) |
|---|---|
| Wi-Fi | Wi-Fi 6 (802.11 a/b/g/n/ac/ax) |
| Bluetooth | Bluetooth 5.2 |
| GPS | GPS | GLONASS | BEIDOU | GALILEO |
| USB | USB 3.1 Tip-C, USB OTG |
| NFC | Da |
| Infraroşu | Nu |
Scoruri și Evaluări
Scor
PERFORMANȚĂ GENERALĂ
Ecran
Cameră
Performanță
Baterie
Benchmarks
Scor AnTuTu Benchmark
924111
65
GeekBench Single-Core
1458
70
GeekBench Multi-Core
3710
69
3DMark WildLife Performance
5707
61
PCMark for Android Work 3.0
11375
71








Leave a Review