
6,7inci
AMOLED
1080p FHD+

50MP
4K Video
Senzor 1/1,95″

5000mAh
67W Încărcare
Fără Wireless

2,6GHz
Octa Core
Dimensity 7050

8/12GB
LPDDR4X
2133 MHz

128/256GB
UFS 2.2
Extensibil
5G NR
Rețea celulară
120 Hz
Rata de refresh
950 nits
Luminozitate maximă
92.2 %
Raport ecran-corp
Caracteristici si Specificații
| OS | Android 14 | ColorOS 15 |
|---|---|
| Procesor | Mediatek Dimensity 7050 |
| CPU | Octa Core (Proces de 6nm) 2 x 2,6GHz (Cortex-A78) 6 x 2,0GHz (Cortex-A55) |
| GPU | Mali-G68 MP4 | 950 MHz | 128 Shaders |
| Dimensiuni | 162,4 mm x 74,3 mm x 7,99 mm |
|---|---|
| Greutate | 182 g |
| Culori | Gri | Verde |
| SIM | Două SIM (Nano SIM) |
| Tip | AMOLED | HDR10+ | 120Hz |
|---|---|
| Dimensiunea | 6,7 inci (92,2% raport ecran-corp) |
| Rezoluție | 2412 x 1080 pixeli 394ppi (20:9 raport de aspect) |
| Luminozitate | 800nits (HBM), 950nits (maximă) |
| Protecție | Asahi Glass AGC DT-Star2 |
| Spate | 50MP Principală ƒ/1.8, 1/1.95″, OIS 32MP Telefoto ƒ/2.0, 1/2.74″, 49° 8MP UltraWide ƒ/2.2, 112° |
|---|---|
| Frontală | 32MP Selfie, ƒ/2,4 |
| Bliț | Bliț LED |
| Video | 4K (2160p) @30fps, 1080p @60/30fps, 720p @60/30fps Slow-Mo 1080p @120/480fps, 720p @240/960fps |
| RAM | 8/12 GB | LPDDR4X | 2133 MHz |
|---|---|
| Stocare | 128/256 GB | UFS 2.2 |
| Slot microSD | Slot Hibrid |
| Tip | Li-Po (Nedetașabilă) |
|---|---|
| Capacitate | 5000mAh |
| Încărcare | Încărcare Rapidă de 67W |
| Difuzor | Da | Stereo Speakers |
|---|---|
| Jack Audio 3,5 mm | Nu |
| Retea | 2G (GSM), 3G (UMTS), 4G (LTE), 5G (NR) |
|---|---|
| Wi-Fi | Wi-Fi 6 (802.11 a/b/g/n/ac/ax) |
| Bluetooth | Bluetooth 5.2 |
| GPS | GPS | GLONASS | GALILEO | BEIDOU | QZSS |
| USB | USB 2.0 Tip-C, USB OTG |
| NFC | Da |
| Infraroşu | Da |
Scoruri și Evaluări
Scor
PERFORMANȚĂ GENERALĂ
Ecran
Cameră
Performanță
Baterie
Benchmarks
Scor AnTuTu Benchmark
696216
61
GeekBench Single-Core
1021
64
GeekBench Multi-Core
2452
62
PCMark for Android Work 3.0
9630
68








Leave a Review