
6,8inci
AMOLED
1080p FHD+

108MP
4K Video
Senzor 1/1,67″

5000mAh
65W Încărcare
+Wireless

2,6GHz
Octa Core
Dimensity 7050

12/16GB
LPDDR5
2750 MHz

256/512GB
UFS 3.1
Extensibil
5G NR
Rețea celulară
120 Hz
Rata de refresh
2400 nits
Luminozitate maximă
82.2 %
Raport ecran-corp
Avantaje
- Design ultra-subțire și rezistent
- Ecran AMOLED de 120Hz
- Compatibilitate completă 5G
Dezavantaje
- Lipsa jack-ului audio de 3.5mm
- Performanță foto medie
IIIF150 Air2 Ultra
Jet Black | Titanium Gray
Caracteristici si Specificații
| OS | Android 13 |
|---|---|
| Procesor | MediaTek Dimensity 7050 |
| CPU | Octa Core (Proces de 6nm) 2 x 2,6GHz (Cortex-A78) 6 x 2,0GHz (Cortex-A55) |
| GPU | Mali-G68 MP4 | 950 MHz | 128 Shaders |
| Dimensiuni | 170,3 mm x 79,8 mm x 8,55 mm |
|---|---|
| Greutate | 230 g |
| Culori | Gri | Negru |
| SIM | Două SIM (Nano SIM) |
| Tip | Flexible AMOLED | 120Hz | 1920Hz PWM 1.6mm Ultra-thin CarbonEdge CarbonFiber Bezel |
|---|---|
| Dimensiunea | 6,8 inci (82,2% raport ecran-corp) |
| Rezoluție | 1080 x 2460 pixeli 395ppi (20.5:9 raport de aspect) |
| Luminozitate | 2400nits (max) |
| Protecție | Corning Gorilla Armor |
| Spate | 108MP Principală ƒ/1.88, 1/1.67″ 64MP Vedere Nocturnă ƒ/1.79 (Owl Image) Dual IR Lights |
|---|---|
| Frontală | 32MP Selfie, ƒ/2,0 |
| Bliț | Bliț LED Triplu |
| Video | 4K (2160p) @30fps | 1080p @ 30/60fps |
| RAM | 12/16 GB | LPDDR5 | 2750 MHz |
|---|---|
| Stocare | 256/512 GB | UFS 3.1 |
| Slot microSD | Slot Hibrid |
| Tip | Li-Po (Nedemontabil) |
|---|---|
| Capacitate | 5000mAh |
| Încărcare | Încărcare Rapidă de 65W |
| Difuzor | Da |
|---|---|
| Jack Audio 3,5 mm | Nu |
| Retea | 2G (GSM), 3G (UMTS), 4G (LTE), 5G (NR) |
|---|---|
| Wi-Fi | Wi-Fi 6 (802.11 a/b/g/n/ac/ax) |
| Bluetooth | Bluetooth 5.2 |
| GPS | GPS | A-GPS | GLONASS | BEIDOU |
| USB | USB 2.0 Tip-C |
| NFC | Da |
| Infraroşu | Da |
Scoruri și Evaluări
Scor
PERFORMANȚĂ GENERALĂ
Ecran
Cameră
Performanță
Baterie
Benchmarks
Scor AnTuTu Benchmark
579519
59
GeekBench Single-Core
978
64
GeekBench Multi-Core
2397
62
PCMark for Android Work 3.0
14720
77








Leave a Review